مدیر اداری

 

 محمود آری

عنوان پست سازمانی:

رئیس اداره امور اداری ومنابع انسانی

تعریف:

این رشته دربر گیرنده طبقات مشاغلی است که متصدیان آنها تحت نظارت مستقیم معاونت توسعه مدیریت ومنابع واحد دانشگاهی برنامه­ریزی و هماهنگی امور مربوط به ادارات تابعه را به عهده داشته و وظایف و مسئولیت­های مربوط به امور اداری، استخدامی، تشکیلاتی و خدماتی را در واحد دانشگاهی بعهده دارند.

فعالیتهای موجود در این رشته شغلی از نظر اهمیت وظایف و مسئولیت­ها و شرایط احراز به 6 طبقه از پایین­ترین سطح طبقه 1 گروه 11 تا بالاترین سطح طبقه 6 گروه 16 تقسیم می­شود که بر حسب مورد ممکن است متضمن انجام کارهای کارشناسی، نظارت و سرپرستی نیز باشد.

 

نمونه وظایف و مسئولیت­ها:

- نظارت بر نحوه اعمال و اجرای آیین­نامه­ها، دستورالعمل­ها و سایر مقررات اداری، استخدامی، تشکیلاتی و خدماتی واحد دانشگاهی متبوع.

- نظارت برامور کارگزینی، دبیرخانه، نقلیه، انبار، خدمات، تدارکات،فضای سبز، ماشین­نویسی، چاپ و تکثیر و پرسنل.

- پاراف پیش­نویس احکام استخدامی اعم از ارتقاء یا تنزل گروه، افزایش و یا کاهش، برقراری و یا قطع انواع فوق­العاده­ها با رعایت مقررات و آیین­نامه­ها و دستورالعمل­های مورد عمل دانشگاه آزاد اسلامی که به وسیله پرسنل یا ادارات تحت سرپرستی تهیه می­شود طبق اختیارات تفویض شده از طرف مقام مافوق در قالب وظایف محوله.

- نظارت بر وصول درآمدها و پرداخت هزینه­ها با توجه به مقررات و دستورالعمل­های مصوب و مورد عمل دانشگاه آزاد اسلامی در قالب وظایف محوله.

 - نظارت بر حسن اجرای امور مالی، معاملاتی و مالیاتی واحدهای سازمانی تحت سرپرستی با توجه به قوانین و مقررات مربوطه در قالب وظایف محوله.

- مطالعه و امضاء پیش­نویس­هایی که برای مقام مافوق تهیه شده است.

- پیش­بینی نیازهای تدارکاتی واحد دانشگاهی با توجه به تعداد پرسنل و دانشجویان در قالب وظایف محوله.

- راهنمایی و آموزش کارپردازان برای دستیابی به بهترین نوع کالا با قیمتهای مناسب و تجهیز انبار در قالب وظایف محوله.

- بررسی و اظهارنظر در مورد تغییر، حذف و یا ایجاد پست سازمانی، در سازمان کار واحد دانشگاهی ضمن تهیه گزارش برای مقام مافوق در قالب وظایف محوله.

- شرکت در کمیسیون­ها، سمینارها و جلسات و ارائه گزارش به مقام مافوق

تاریخ به روز رسانی:
1398/07/01
تعداد بازدید:
2568
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل می باشد.
Powered by DorsaPortal