در واحد بابل برگزارشد:
کارگاه آموزشی حجاب اجباری یا اختیاری
کارگاه آموزشی با عنوان « حجاب اجباری یا اختیاری » ویژ استادان و کارکنان خانم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد.

به گزارش خبرنگا آنا از بابل، دکتر اکرم اصحابی عضو هیأت علمی واحد بابل در کارگاه آموزشی با عنوان « حجاب اجباری یا اختیاری »، هدف از برگزاری این کارگاه را اهمیت حجاب و نقش آن در امنیت فردی و سلامت جامعه انسانی دانست و اظهار کرد:  حفظ و رعایت حجاب و عفاف در جامعه برای سلامت و پاکی اجتماع موثر است این امر مهم آرامش و پاکدستی خانواده را به عنوان پایه و اساس اجتماع  افزایش می دهد.

وی با معنای لغوی حجاب کاربرد این واژه در فرهنگ های مختلف و تاریخچه حجاب در ایران و ادیان مختلف پرداخت و افزود:  واژه حجاب وعفاف در ادیان مختلف وجود داشت و برای زنان پوشش  ارزش  خاصی قائل بودند، حجاب در مکتب اسلام از نگاه شهید مطهری و دکتر شریعتی هم بیانگر شأنیت و احترام به حقوق بانوان است.

عضو هیأت علمی واحد بابل گفت: آیات مرتبط با حجاب در قرآن تفسیر شده و شان نزول آیات هم بیان شد است، رعایت حجاب و عفاف در اجتماع امنیت جوانان و خانواده ها را بیشتر و در تداوم زندگی مشترک آنها نقش بسزایی دارد.

اصحابی درادامه به رابطه حجاب با عفاف پرداخت، سپس دیدگاه های مختلف افراطی مانند مکتب اپیکور فروید سودانگار دیدگاه تفریطی مانند مکتب رواقیون و عرفان مسیحی ودین بودا ودر اخر دیدگاه معتدل که دیدگاه ارسطو و اسلام باشد مورد نقد و بررسی قرار داد.

تاریخ:
1398/04/24
تعداد بازدید:
151
منبع:
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل می باشد.
Powered by DorsaPortal