در واحد بابل قرائت شد پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به یازدهمین کنگره دانشجویان دامپزشکی کشور
Posted on سبتمبر 06, 2017 12:47
در واحد بابل قرائت شد پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به یازدهمین کنگره دانشجویان دامپزشکی کشورحضور دکتر فرهاد رهبر در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی

پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به یازدهمین کنگره دانشجویان دامپزشکی کشور که برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی و به میزبانی واحد بابل برگزار می‌شود، قرائت شد.

به گزارش خبرنگار آنا از بابل، یازدهمین کنگره دانشجویان دامپزشکی ایران با پیام دکتر فرهاد رهبر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل آغاز به کار کرد.

متن کامل این پیام که از سوی دکتر همایون موتمنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل قرائت شد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

: وَ مِنَ النّاسِ وَ الدَّوَابِّ وَ الْأَنْعامِ مُخْتَلِفٌ أَلْوانُهُ کَذلِکَ إِنَّما یَخْشَى اللهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ إِنَّ اللهَ عَزِیزٌ غَفُورٌ (فاطر 28)

و از انسان‌ها و جنبندگان و چهارپایان انواعى با رنگ‌هاى مختلف آفریدیم، آرى (آفرینش جهان باعظمت) چنین است و تنها از میان بندگان او، دانشمندان خداترسند، خداوند توانا و آمرزنده است.

خداوند تبارک و تعالی در آیات متعددی در قرآن کریم، انسان ها را به شناخت مجموعه ای از رفتارهای حیوانات و تفکر در کیفیت خلقت و زندگی آنها و همچنین به عبرت گیری از ایشان دعوت فرموده است. جانورانی مثل چهارپایان، پرندگان، مورچگان و زنبور عسل.

انسان نسبت به امکاناتی که در اختیار دارد مسئول است. حیوانات، این آفریده های خداوند بزرگ نیز بر صاحبان خویش حق و حقوقی دارند و شایسته نیست که افرادی که از حیوانی نگهداری می کنند نسبت به حقوق حیوانات غفلت ورزند و آنها را ساده و بی اهمیت شمرند.

حرفه دامپزشکی از نظر ساختار و ماهیت با مهربانی و مهرورزی عجین بوده و تلاش و کوشش جمعی و فراگیر خانواده بزرگ دامپزشکی در مسیر تأمین بهداشت و سلامت جامعه بشریست. در آمارها گفته می‌شود سرمایه های دامی دومین سرمایه بزرگ اقتصاد کشور پس از نفت محسوب می‌شود. در سال‌‌های اخیر این سرمایه بزرگ به دلیل نقش آفرینی کلیدی در حوزه های اشتغال و تأمین امنیت غذایی و محوربودن در پیشبرد برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و تقویت بنیان امنیت ملی کشور در تقابل با اعمال فشارهای دشمنان خارجی از جایگاه و ارزش کاملاً برجسته‌تری برخوردار شده است. فلذا بررسی، تحقیق و ارائه راهکارهای نوین در جهت تعالی و نیل به سمت اقتصاد دانش بنیان یکی از اهداف و ضرورت‌های هر محفل دانشگاهی و کنگره علمی در این بخش است.

اساتید محترم، دانشجویان عزیز، دست اندرکاران و محققان علوم دامپزشکی، با استعانت از خداوند متعال یازدهمین کنگره دانشجویان دامپزشکی کشور برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی و به میزبانی واحد بابل برگزار می شود، این رویداد علمی امکان تبادل آخرین دستاوردها در زمینۀ علوم دامپزشکی در ایران را برای پژوهشگران این حوزه فراهم خواهد ساخت. ایران اسلامی به عنوان کشوری که همواره و در طول تاریخ به عنوان مرکز دانش و پرچم‌داربرترین یافته‌های علمی بوده است می‌تواند با تلاش فرهیختگان و اندیشمندان خود توانمندی این مرز و بوم را در حوزه های مختلف علمی به اثبات برساند.

برگزاری این رویداد علمی امکان تبادل آخرین دستاوردهای مرتبط به دامپزشکی را به منظور بررسی عمیق چالش های پیش رو جهت ارتقا و کارآمدی هر چه بیشتر در بخش های مختلف این علوم، برای اندیشمندان، دانش پژوهان، دست اندرکاران و صاحبان این بخش فراهم خواهد ساخت. ضمن قدردانی از تلاش کلیه دست اندرکاران این کنگره علمی امید آن دارد این نشست ملی، فرصت مناسبی را برای تبادل نظر و انتقال یافته های جدید علمی و کاربردی بین محققان، دانشجویان، دانش پژوهان، دست اندرکاران و فعالان این حوزه فراهم کند.